Wybory nowych władz Chodzieskiego Towarzystwa Rowerowego - 4.03.2015 r.
A A A
2013-08-08 09:34:00
Tour de Pologne - relacja z wyjazdu

Sześciu członków Chodzieskiego Towarzystwa Rowerowego wraz z osobami towarzyszącymi wybrało się do Zakopanego by kibicować kolarzom na trzech ostatnich etapach Tour de Pologne. W piątek w Bukowinie Tatrzańskiej wzięli udział w wyścigu dla amatorów, gdzie na 38- kilometrowej trasie musieli się zmierzyć między innymi z 5,5- kilometrowym trudnym podjazdem na Ząb oraz z podjazdem pod legendarny Gliczarów. Na starcie tych zawodów stanęło niemal 1300 kolarzy amatorów a wśród nich również legendy tego sportu, tj. Ryszard Szurkowski i Czesław Lang. Rywalizacji tego dnia towarzyszył spory upał, co również wpłynęło na trudy w pokonaniu trasy, na której warto podkreślić ścigali się po amatorach zawodowcy. Nasi reprezentanci po dojechaniu do mety nabrali jeszcze większego respektu do zawodników World Touru, którzy wspomnianą rundę pokonywali aż 5 razy !

Doskonale tego dnia spisał się Bartek Kołodziejczyk, który wśród tak licznej rzeszy uczestników zameldował się na mecie z ósmym czasem, co dało mu 2. miejsce w kategorii wiekowej. Roman Kołodziejczyk ukończył zmagania w pierwszej setce na 93. miejscu Open i 9. w kategorii. Reszta chodzieżan wypadła następująco: Paweł Kościów- 557. Open (121. w kat.), Mateusz Harmatowski 718. Open (148 w kat.), Łukasz Sędłak został nieprawidłowo sklasyfikowany i nie możemy podać wiarygodnego wyniku, natomiast Maciej Chojnacki niestety nie ukończył wyścigu z powodu defektu koła.

W sobotę chodzieżanie dopingowali kolarzy na trasie jazdy indywidualnej na czas z Wieliczki do Krakowa, gdzie o zwycięstwo walczył jeszcze Polak Rafał Majka. Ostatecznie Rafał zajął 4. miejsce, ale już teraz zapowiedział walkę o zwycięstwo w przyszłym roku.

Wszyscy uczestnicy wyjazdu zgodnie podkreślali, że wyjazd był udany i chętnie pojawią się podczas przyszłorocznej edycji naszego narodowego Touru !